Xtrend ET8000

Prijímač Xtrend ET8000 je vlastne odľahčená verzia prijímača Xtrend ET10000. Radí sa do high-end skupiny linuxových satelitných prijímačov. Vzhľadovo ostáva verný dizajnu Xtrendu a je dodávaný v striebornej farbe. Xtrend ET8000 sa vyznačuje výkonným hardvérom a veľmi dobrou kvalitou obrazu. 

XtrendET8000_1.jpg

Prostredníctvom tohto FULL HD, digitálneho, linuxového, satelitného prijímača môžete sledovať satelitné vysielanie v HD aj SD rozlíšení. Prijímač má štandartne zabudované dva vymeniteľné satelitné PNP tunery a má ďalšie jeden voľný slot, ktorý si môžete doplniť o ďalší PNP vymeniteľný tuner v prevedení DVB-S/S2 satelitný, alebo hybridný DVB-T/T2/C terestriálny a káblový v jednom, a tým rozšíriť príjem vysielania o káblové, alebo terestriálne, takže môžete mať prijímač až na trojtunerový.

XtrendET8000_2.jpg

Prijímač poháňa dvojtunerový MIPSEL procesor Broadcom 7424 o frekvencii 1,3GHz(DUAL 3000MIPS) doplnený o veľkú operačnú pamäť 1GB RAM DDR a 512MB NAND Flash ( má narozdiel od Xtrendu ET10000 o polovicu menšiu flash aj operačnú pamäť).

XtrendET8000_3.jpg

Pre dekódovanie má Xtrend ET8000 zabudované dve UNI čítačky dekódovacích kariet a dva CI sloty pre vloženie dekódovacích CI modulov. Pre zobrazovanie informácii má na prednom paneli alfanumerický VFD displej zobrazujúci  dátum, čas a aj názov programu.

XtrendET8000_5.jpg

Xtrend ET8000 môžete pripojiť ku internetovej sieti pomocou gigabitového ethernetu, USB wifi adaptéru, alebo USB 3G modemu.

Pre pripojenie USB komponentov ma prijímač k dispozícii 3 USB 2.0 porty.

Do prijímača môžete zabudovať interný 2.5“, alebo 3,5“ SATA HDD. Prijímač disponuje aj konektorom pre pripojenie e-SATA HDD.

Prijímač podporuje aj funkciu PIP (obraz v obraze aj HD programov).

O chod prijímača Xtrend ET8000 sa stará overený linuxový operačný systém Enigma2, ktorá má veľa vymožeností ako:

  • stream TV vysielania cez internetovú sieť do PC, smartfónu, alebo tabletu.
  • inštalácia pluginov – tým si rozšírite multimediálnosť prijímača o rôzne programy IPTV a iné.
  • Inštalácia skinov – tým si môžete meniť rôzne vzhľady zobrazenia menu prijímača.
  • HbbTV
  • webbrowser
  • teletext
  • nahrávanie a prehrávanie so sieťového disku cez internetovú sieť cez protokoly SAMBA / DLNA …
  • je toho ešte oveľa viac…

Prijímače Xtrend majú veľmi dobrú softvérovú podporu od viacerých vývojárov Enigmy 2 : OpenPLI, OpenATV, Open XTA, Xtrend Alliance a ďalšie.

Prijímačom môžete nahrávať viac programov naraz a to na USB kľúč, USB HDD, e-SATA HDD, interný alebo sieťový HDD. Taktiež môžete využiť funkciu Thimeshift (nahrávanie s časovým posunom) – pozastaviť práve vysielaný program a znovu spustiť od miesta pozastavenia a pod.

Prijímačom môžete prehrávať multimediálne súbory hudbu, video, obrázky z USB kľúča, USB HDD, e-SATA HDD, interného alebo sieťového HDD.

Recenzia prijímača Xtrend ET8000

Kúpiť prijímač Xtrend ET8000 Vstup do e-shopu Kúpiť PNP tuner DVB-T2/C Xtrend ET8000 Vstup do e-shopu Kúpiť PNP tuner DVB-S2 Xtrend ET8000 Vstup do e-shopu