Xtrend ET9500

Prijímač Xtrend ET9500 sa radí sa do High-end triedy linuxových satelitných prijímačov. Prijímač má typický vzhľad High-end prijímačov Xtrend, je dodávaný v čiernej farbe. Xtrend ET9500 sa vyznačuje dostatočne výkonným hardvérom a veľmi dobrou kvalitou obrazu. 

X-Trend_ET_9500.jpg

Prostredníctvom tohto FULL HD, digitálneho, linuxového, satelitného prijímača môžete sledovať satelitné vysielanie v HD aj SD rozlíšení. 

Prijímač poháňa dvojadrový mipsel procesor BCM7405 o frekvencii 405 MHz/1100 DMIPS  doplnený o operačnú pamäť 512 MB DDR3 RAM a 256MB flash pamäte.

X-Trend_ET-9500_4.jpg

Xtrend ET9500 je dvojtunerový prijímač osadený dvomi vymeniteľnými satelitnými DVB-S2 tunermi. Ku prijímaču je možné dokúpiť a osadiť káblový digitálny DVB-C a DVB-S2 satelitný tuner.

Pre dekódovanie má Xtrend ET9500 zabudované dve UNI čítačky dekódovacích kariet a dva CI sloty pre vloženie dekódovacích CI modulov.

X-Trend_ET-9500_3.jpg

Pre zobrazovanie informácii má na prednom paneli alfanumerický VFD displej zobrazujúci rôzne , dátum, čas a aj názov stanice.

Xtrend ET9500 môžete pripojiť ku internetovej sieti pomocou 100 Mbitového ethernetu, USB wifi adaptéru, alebo USB 3G modemu.

X-Trend_ET-9500_2.jpg

Pre pripojenie USB komponentov ma prijímač k dispozícii jeden predný USB 2.0 port a dva zadné porty USB 2.0 do ktorého môžete pripojiť USB komponety a má aj konektor e-SATA do ktorého môžete pripojiť e-SATA HDD. Do prijímača je možné zabudovať interný 2.5“, alebo 3,5″ SATA HDD.

Prijímač podporuje funkciu PIP (SD programov).

O chod prijímača Xtrend ET9500 sa stará overený linuxový operačný systém Enigma2, ktorá má veľa vymožeností ako:

  • stream TV vysielania cez internetovú sieť do PC, smartfónu, alebo tabletu.
  • inštalácia pluginov – tým si rozšírite multimediálnosť prijímača o rôzne programy IPTV a iné.
  • Inštalácia skinov – tým si môžete meniť rôzne vzhľady zobrazenia menu prijímača.
  • nahrávanie a prehrávanie so sieťového disku cez internetovú sieť cez protokoly SAMBA / DLNA …
  • HbbTV
  • webbrowser
  • teletext
  • je toho ešte oveľa viac…

Prijímače Xtrend majú veľmi dobrú softvérovú podporu od viacerých vývojárov Enigmy 2 : OpenPLI, OpenATV, Open XTA, Xtrend Alliance a ďalšie.

Prijímačom môžete nahrávať viac programov naraz a to na USB kľúč, USB HDD, e-SATA HDD, interný alebo sieťový HDD. Taktiež môžete využiť funkciu Thimeshift (nahrávanie s časovým posunom) – pozastaviť práve vysielaný program a znovu spustiť od miesta pozastavenia a pod.

Prijímačom môžete prehrávať multimediálne súbory hudbu, video, obrázky z USB kľúča, USB HDD, e-SATA HDD, interného alebo sieťového HDD.

Recenzia prijímača Xtrend ET9500

Kúpiť tuner DVB-S2 Xtrend ET9500 Vstup do e-shopu Kúpiť tuner DVB-C Xtrend ET9500 Vstup do e-shopu Kúpiť prijímač Xtrend ET9500 Vstup do e-shopu