Nefunguje LAN
Poradňa_otazky

Nefunguje LAN

dobry den po vypnuti prijimaca zadnym vypinacom a nasladne zapnuti nefunguje lan iba pri vytiahnuti kabla a opatovnom zasunuti v com moze byt problem.
Za odpoved vopred dakujem

Dobrý deň.

Vyskúšajte vymeniť LAN kábel za nový. Ak to nepomôže preinštalujte enigmu, 

Postup inštalácie E2 Xtrend ET4000:

1.na naformátovaný USB kľúč formátom fat32 nakopírujeme priečinok s E2 s názvomet4x00

2.odpojíme prijímač od elektrickej siete /vypneme zadným vypínačom/.

3.zasunieme USB kľúč z enigmou, do USB portu satelitného prijímača (druhý USB port musí byť voľný!).

4.pripojíme prijímač ku elektrickej sieti /zapneme zadným vypínačom/.

5.po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, ak nájde na USB kľúči inštalačné súbory image, tak sa po načítaní USB rozsvieti na prednom paneli oranžová led dióda.

6.následne stlačíme a pustíme tlačidlo na prednom paneli prijímača CH+/šípka hore/,rozsvietia sa všetky tri led diódy na prednom paneli prijímača a tým sa spustí samotná inštalácia Enigmy.

3

Komentáre

 1. peter

  ja mam ET8000 a tiez mi nefungovala sietova karta..resp. u mna bol problem ze STB nevedel dostat IP adresu od DHCP servera. Ked som sniffoval trafiku tak neodosielal DHCP discover packety. Pak som skusal sietovke nastavit nepevno IP adresu ale vobec neved STB komunikovat.

  Tak som ho vyrekramoval. Teraz mi ho maju poslat vyreklamovany, tak som zvedavy co urobili. V reklamacnom protokole napisaeli ze „opravene“

   1. Xtrend

    Treba vyskúšať čistý image enigmy2 a overiť LAN kábel. Reštartovať router v Xtrende nechajte v nastaveniach siete DHCP na ZAp. Na sieťovej karte tam kde zasúvate LAN kábel by mala svietiť žltá LED a zelená by mala blikať. Ak to nepôjde tak prijímač reklamujte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Translate »