Idu mi len volne programy TA3, CT24,LUX
Poradňa_otazky

Idu mi len volne programy TA3, CT24,LUX

Xtrend 7000
Zdravím, kúpil som tento prijímač s nakonfigurovanou E2 OpenTV.5.3. Man kartu SkylinkICE. Idu mi len volne programy TA3, CT24,LUX.Treba niečo v prijímači nastaviť, aby karta fungovala? Je to môj prvý prijímací s E2. Dakujem.

Dobrý deň.

1.V prvom rade musíte vedieť či máte kartu Skylink vhodnú do UNI čítačiek kariet bez UNI bloku.

Karty Skylink Irdeto standart M7 s uniblokom majú pod čipom napísané IRDETO01 a zároven sa ich číslo začína na číslo 10xx, alebo 4288 a vyššie. Pokiaľ má číslo nižšie alebo je pod čipom nápis ICE 01 tak budú fungovať aj vo Vašom prijímači.

2.Karta musí byť vložená v čítačke čipom dopredu a dole.

3.Musí byť spustený v softcam paneli softcam Doscam pre Irdeto aj ICE kartu, alebo cccam2.3.0 (iba pre ICE kartu)

to si zobrazíte modrým tlačidlom na DO panel rýchleho nastavenia (ak máte OpenATV enigmu) a prejdete na položku softcam/softcamPanel a potvrďte tlač.OK. (zobrazí sa Vám softcam panel)

soft1 soft2

V softcam paneli si šípkou doboku navolíte softcam Doscam alebo cccam2.3.0 a spustíte ho zeleným tlačidlom.

Vzhľad menu môžete mať iná to nech Vás nemýli.

3

Komentáre

 1. Martin

  Mám rovnaký problém. Prijmac Xtrend et7500. Kartu mám Skylink Standard HD m7 vloženú v CA module Irdeto CI+Smit čipom hore. Softcamy som skúšal CCCAM2.3.0 aj doscam ale stále to nejde. Iba voľné programy.
  Pri použití funkcie Fastscan nájde 279 kanálov ale neviem čo mám spraviť aby ich uložilo pekne vo Fastscan poradí

  1. Xtrend

   Dobrý deň.
   Pokiaľ máte kartu M7 vloženú v CI module tak funkčnosť CI modulu záleží na danej enigme(softcamy nemajú s CI modulom nič spoločné obsluhuju iba čítačku kariet). Treba skúsiť nainštalovať inú enigmu s funkčným CI modulom(resp. obrátiť sa na predajcu Vášho prijímača).
   FAstscan naladí už zoradené programy iba ale iba do FAV skupiny Skylink Slovak Republic. Pokiaľ chcete svoje usporiadanie musíte si dané programy pridať z FAV skupiny fastscanu do novo vytvorenej FAV skupiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Translate »